10-minutowa poranna rutyna, która oczyści Twój umysł

10-minutowa poranna rutyna, która oczyści Twój umysł

Pierwsze minuty po przebudzeniu są ważnym momentem naszego dnia. To, jak przygotowujesz wtedy swój umysł i ciało jest kluczem do właściwego nastawienia, aby sprostać wyzwaniom i możliwościom, które są przed Tobą. Rozpoczynając właściwie dzień możesz zmaksymalizować efektywność i kształtować dobre nawyki, które pomogą Ci w dalszej części dnia. Dobrą wiadomością jest to, że nasze organizmy są przystosowane do powtarzania czynności, więc jeśli już zaczniesz jakąś rutynę, z każdym dniem będzie Ci łatwiej ją kontynuować. Zacznij ten 10-minutowy poranny rytuał, a każdy dzień rozpoczniesz z dobrą energią.

Krok 1. Zadbaj o nawodnienie organizmu

Nawet jeśli Twój mózg wydaje się błagać o kawę gdy tylko otworzysz oczy, to Twój organizm potrzebują tak naprawdę wody, która zdziała cuda dla Twojego zdrowia i samopoczucia. Ciało dorosłego człowieka składa się w około 55-60% z wody, więc upewnienie się, że masz jej wystarczająco jest absolutnie niezbędne, aby zapewnić prawidłowe funkcjonowanie Twojego umysłu i ciała.

Krok 2. Wykonaj ćwiczenie z głębokim oddychaniem

Przez większość czasu nie myślimy nawet o oddychaniu. Nasze płuca robią swoje i wdychają/wydychają przez cały dzień. Po co więc spędzać kilka minut każdego ranka, ćwicząc oddychanie, gdy jest to coś, co nasze ciała robią naturalnie? Badania pokazują, że zmiana naszego modelu oddychania w celu wykonania sześciu do dziesięciu głębokich oddechów na minutę przywraca równowagę naszemu systemowi reakcji na stres. Zmniejsza niepokój i depresję, zwiększa energię i wzmacnia nasz układ odpornościowy. Co więcej, poprawia naszą mentalną koncentrację. Wystarczy, że położysz się na plecach z nogami zgiętymi w kolanach i weźmiesz około 6 głębokich oddechów na minutę, wdychając powietrze nosem, a wydychając ustami.

Krok 3. Rozciągnij się i obudź swoje ciało

Rozciąganie po śnie natychmiast poprawia samopoczucie i pomaga mięśniom obudzić się i zacząć działać wydajniej. Jest to prosta forma ćwiczeń, która może pomóc w rozładowaniu napięcia mięśniowego z poprzedniego dnia. Wykonanie kilku prostych porannych czynności może pomóc w zachowaniu napięcia mięśni i sztywności stawów, a także poprawić krążenie i zwiększyć ogólną elastyczność ciała.

Krok 4. Wizualizuj sobie swój codzienny sukces

Ten ostatni krok można zrobić szybko, ale jest to klucz do powodzenia i pewności siebie w ciągu dnia. Poświęć jedną lub dwie minuty, aby wyobrazić sobie nadchodzący dzień i wszystkie rzeczy, które musisz wykonać. Pomyśl o tym jak osiągasz swoje główne cele na dany dzień. W myślach zobacz, jak radzisz sobie w trudnych sytuacjach z wdziękiem i taktem i jak sprawnie realizujesz swoje zamierzenia.

Wypróbuj te parę kroków na rozpoczęcie dnia, a Twój poranek już nigdy nie będzie taki sam. Poczujesz się gotowy do działania, oczyścisz umysł i przygotujesz na to, co nadchodzi.