Na co zwrócić uwagę kupując strój komunijny? Najważniejsze kwestie

Na co zwrócić uwagę kupując strój komunijny? Najważniejsze kwestie

Wybór idealnego stroju komunijnego dla dziecka nie jest prostym zadaniem. Obecnie w sklepach z odzieżą komunijną można znaleźć mnóstwo modeli alb, sukienek i garniturów, które można ubrać na tę okazję. Duża różnorodność sprawia, że ciężej niż jeszcze kilkanaście lat temu jest wybrać najlepszy strój na komunię. Nie w każdej parafii obowiązkiem są tradycyjne, białe alby zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Coraz częściej można spotkać się z tym, że rodzice mają dużą dowolność, jeśli chodzi o to, w czym dziecko pojawi się na mszy. Zanim wybierzesz strój komunijny, koniecznie zwróć uwagę na następujące kwestie.

Jakość i wygoda

Stroje komunijne mogą by wykonane z różnego rodzaju materiałów. Ważne jest to, aby ten, który wybierzesz, był miękki, przewiewny i wygodny. Pamiętaj, że strój komunijny jest przeznaczony dla dziecka, dlatego najbardziej liczy się w tym przypadku wygoda. Strój nie powinien ograniczać ruchów dziecka, uwierać go czy obcierać. Nawet najpiękniejszy strój, który jest niewygodny, nie spełni oczekiwań głównego bohatera tego dnia, czyli Twojej pociechy. Zarówno dziewczynki, jak i chłopcy powinni mieć odpowiednio skrojone ciuchy. Nie oszczędzaj czasu na przymiarkach, ponieważ podczas nich można sprawdzić, czy dana kreacja na pewno będzie wygodna.

Oprócz alby, sukienki czy też garnituru warto też zwrócić uwagę na obuwie. Powinno mieć ono odpowiedni rozmiar. Dobrze dobrane buty są bardzo ważne, ponieważ dzięki nim dziecko będzie mogło swobodnie się poruszać bez otarć i odcisków. Dla chłopców można wybrać eleganckie buty wizytowe wiązane na sznurówkę, a dla dziewczynek baleriny na delikatnym obcasie lub zupełnie płaskiej podeszwie.

Wygląd stroju komunijnego

Dowolność, jeśli chodzi o wygląd stroju komunijnego, nie zawsze kończy się najlepiej. Niektórzy rodzice wybierają bowiem zbyt ekstrawaganckie jak na Pierwszą Komunię stroje, co zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Najlepszym wyborem będzie elegancki, ciemny garnitur w przypadku chłopców i jasna sukienka z dekoltem w kształcie łódki i delikatnymi zdobieniami dla dziewczynek.

Niektóre dzieci bardzo chciałyby się wyróżniać podczas tego dnia i nie ma w tym nic dziwnego. Należy jednak zachować umiar, jeśli chodzi o krój stroju oraz dodatki. Klasyka i stonowane kolory to w przypadku stroju komunijnego najlepsze rozwiązanie. Strój pasujący na tę okazję wcale nie musi być drogi i istnieje wielu Polskich producentów, którzy oferują piękne stroje komunijne w przyjaznych dla portfela cenach.