Zdalenie sterowane modele – gdzie szukać najlepszych?

Zdalenie sterowane modele – gdzie szukać najlepszych?

Zarówno dla małych, jak i większych mężczyzn najlepszym hobby jest składanie i zabawa modelami zdalnie sterowanymi. W ostatnim czasie powstało sporo sklepów (realnych i internetowych), które oferują obszerny wybór tego typu produktów. Pojawia się zatem pytanie jak z natłoku różnych modeli RC wyselekcjonować najlepsze?

Przede wszystkim należy sobie uświadomić, jakie modele zdalnie sterowane naprawdę nas interesują. Nie chodzi jedynie o objaśnienie czy ma to być model starannie odwzorowujący automobil widziany na ulicy czy na wyścigach. Chodzi o coś znacznie więcej. Szalenie istotny jest rodzaj motoru. Do wyboru mamy napęd elektroniczny, benzynowy i nitro. Lwia część osób myśli, że najpopularniejszy jest napęd benzynowy. Nic bardziej mylnego! Znajduje się on w zaledwie ok. 5% wszystkich modeli, przy czym są to produkty w skali 1:5. Nic zatem osobliwego w tym, że wymagają potężnego napędu. Z kolei w przypadku, gdy zainteresujemy się napędem nitro, trzeba wziąć pod uwagę, że musi to być swoista mieszanka przygotowana według ściśle określonych proporcji. Taki model wymaga też swoistych narzędzi i wyjątkowego podejścia. Z całą pewnością nie nadaje się dla początkujących modelarzy. W ich przypadku znacznie lepiej sprawdzi się napęd elektryczny.

No tak, ale osoby, które odwiedziły już niejeden sklep modelarski, myślą, iż modele elektroniczne są niedoskonałe, krótko działają, odznaczają się kiepskim przyspieszeniem i mocą. Nie mówiąc już o osiąganiu mniejszych szybkości. To już zamierzchłe czasy. Obecnie dzięki użyciu ogromnie wytrzymałych akumulatorów skonstruowanych w technologii litowo – polimerowej, można jeździć takim modelem nawet przez godzinę bez przerwy. Model RC (radio control; zdalne sterowanie) jest zatem o wiele wytrzymalszy i ma lepsze osiągi.
Trzeba też zaakcentować, że modele RC zostały wyposażone w pionierskie rozwiązanie jakim są silniki bezszczotkowe. Nie dość, że nie mają one komponentów, które się zużywają, to w dodatku gwarantują wyższą skuteczność pracy takiego modelu. Mają zatem doskonalszy moment obrotowy.

Jeśli zatem wpiszemy w wyszukiwarkę hasło „modelarstwo sklepy„, to na pewno dowiemy się, gdzie w naszej okolicy można nabyć odjazdowy pojazd do zabawy lub wyścigów. Z całą pewnością sklep RC posiada sporo modeli, które nawet najwybredniejszym zapaleńcom miniaturowej motoryzacji przypadną do gustu.

W związku z tym jeśli jeszcze nie znasz fenomenu modelarstwa, jak najszybciej udaj się do sklepu i wyselekcjonuj coś dla siebie na dobry początek. Na pewno się zapalisz i nie raz jeszcze odwiedzisz ten, lub podobny obiekt handlowy.