Jak wygląda zabieg implantacji? Protezy zębów dawniej i dziś

Jak wygląda zabieg implantacji? Protezy zębów dawniej i dziś

Wiele osób nadal nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie możliwości oferuje pacjentom współczesna medycyna. Wykrywamy i leczymy schorzenia, o których istnieniu jeszcze kilkanaście lat temu nie mieliśmy pojęcia; dostępne są także nowe leki i badania przy użyciu nowoczesnego sprzętu. To jednak nie wszystko. Technologia i nabyte przez lekarzy umiejętności pozwalają także na przeprowadzanie wielu zabiegów, w tym implantacji. Implanty zębów to rozwiązanie, na które stopniowo decyduje się coraz większa liczba pacjentów.

Implanty zębów – czy każdy może z nich skorzystać?

Zasadniczo tak. Implanty zębów są przeznaczone dla pacjentów w każdym wieku, niezależnie od powodu utraty zęba oraz liczby ubytków. Implantacja wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i szeregu badań. Aby wykonanie zabiegu było możliwe, specjaliści muszą sprawdzić stan tkanki kostnej w jamie ustnej oraz określić liczbę i wielkość ubytków. Niezbędna jest także szczegółowa rozmowa z pacjentem. Lekarze – stomatolog, chirurg, a jeśli potrzeba, także ortodonta – zbierają wówczas informacje na temat przebytych stanów zapalnych i chorób. Nie warto udzielać wymijających odpowiedzi; chodzi przecież o nasze zdrowie i komfort. Co więcej, implantacja, w połączeniu z niezbędnymi badaniami, nie należy do najtańszych zabiegów. Musimy mieć zatem pewność, że przebiegnie prawidłowo i że możemy ją wykonać. Jeśli implantacja jest w naszym przypadku możliwa, warto wiedzieć, że może ona przybrać różne formy.

Protezy na implancie – dla kogo przeznaczono to rozwiązanie?

Implanty zębów są wykonane głównie z tytanu i wyglądem przypominają śrubki. Sam implant stanowi podstawę dla uzupełnienia protetycznego (korony zęba lub mostu). Dlatego w profesjonalnym centrum stomatologicznym, jakim jest Citistom, wśród dostępnych usług znajdziesz implantoprotetykę. Zabieg implantacji to tak naprawdę połączenie kilku dziedzin i umiejętności wielu specjalistów.

Wróćmy jednak do wyglądu implantów. Czasami wypełnienie jednego czy dwóch braków w jamie ustnej nie wystarczy i konieczne jest zastosowanie protezy. Najnowsze modele można osadzić na implantach. Oznacza to, że w przeciwieństwie do starych prototypów taka proteza nie wymaga użycia kleju, nie uciska naszych dziąseł, a przede wszystkim nie powoduje dyskomfortu, związanego z ryzykiem jej wypadnięcia.

Implanty zębów – co jeszcze warto wiedzieć?

Do zabiegu implantacji odpowiednio przygotuje cię dobry specjalista. Wykona on wszystkie niezbędne badania, przeprowadzi wywiad, a w końcu – bezboleśnie wszczepi implanty. Dzięki właściwemu postępowaniu i przestrzeganiu higieny jamy ustnej, sprawisz, że twój narząd żucia niedługo będzie jak nowy!