Jaki soundbar kupić?

Jaki soundbar kupić?

Urządzając salon w naszym mieszkaniu lub domu, po zakupie odpowiednich mebli, narożnika lub kanapy, foteli i oświetlenia, przychodzi czas na zakup sprzętu RTV. Jednym z często wybieranych rozwiązań jest zakup soundbaru. Nie oszukujmy się – jakość wyświetlanego przez nowoczesne telewizory obrazu jest bardzo wysoka, jednak dzieje się to często niejako kosztem dźwięku, który hmm… nie jest najwyższych lotów, a już w szczególności dla uszu tych, którzy lubują się w muzyce. Dobrym rozwiązaniem jest postawienie na zewnętrzny system audio. Na jaki sprzęt najlepiej postawić? Dziś przyjrzymy się soundbarom.

  1. Czym tak w ogóle jest soundbar?
  2. Kompatybilność i ilość kanałów
  3. Jak ustawić soundbar w mieszkaniu?

Jaki zewnętrzny system audio wybrać do podpięcia pod telewizor? Mogą to być standardowe głośniki z sooboferem np 5+1, może to być dobry system kina domowego, ale ciekawym rozwiązaniem jest też soundbar. Jakie ma wady i zalety? Dlaczego jest dobre rozwiązanie i wreszcie – jaki soundbar kupić? Przedstawiamy kilka najważniejszych informacji a szczegółów dowiedz się od ekspertów, np. w poniższym poradniku: https://www.oleole.pl/artykuly/wszystkie/artykul-jaki-soundbar-kupic-.bhtml

Czym tak w ogóle jest soundbar?

Soundbar to w największym skrócie zintegrowany system audio w formie podłużnego, elegancko wyglądającego urządzenia. Soundbar najczęściej posiada dwa lub więcej głosników, w zależności od klasy urządzenia. Część soundbarów może posiadać dodatkowe elementy, np. subwoofer. Jaka jest przewaga soundbarów nad tradycyjnymi głośnikami? Tutaj nie ma konieczności rozkładania 5-6 głośników i całej tej zabawy z plątaniną kabli. Mamy jedno urządzenie, które najczęściej umieszczamy pod telewizorem, który zapewnia bardzo dobry dźwięk, a w przypadku droższych soundbarów, nawet przestrzenny, kinowy efekt.

Kompatybilność i ilość kanałów

Kupując soundbar musimy sprawdzić jego parametry, tak aby współgrał z dekoderami dźwięku w naszym telewizorze. Należy również sprawdzić rodzaje gniazd. Najczęściej soundbar łączy się z telewizorem za pomocą portu USB lub złącza HDMI. Kolejna kwestia to ilość kanałów, czyli głosników, które są wbudowane w soundbarze. Na ogół im jest ich więcej tym lepsza jakość dźwięku.

Jak ustawić soundbar w mieszkaniu?

Soundbary występują w różnych rozmiarach. Modele o niskim profilu najczęściej przeznaczone są do umieszczenia ich pod telewizorem. Część modeli jest “przezroczystych” dla sygnałów pilota, więc jest tutaj większa dowolność w rozmieszczeniu w salonie. Niektóre soundbary mają też możliwość przymocowania ich do ściany.