Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Poznaj naturalne sposoby na pasożyty

Wydawałoby się, że przy obecnym poziomie świadomości i dostępu soczystej wody i środków higienicznych, problem pasożytów ludzkich powinien być już zapomniany. Niestety ten problem wraca, za co obwiniany jest rozwój cywilizacyjny i życie „pod kloszem”. Co pomoże Ci w walce z niechcianym gościem?

Kiedy podejrzewać, że mamy pasożyty?

Pasożyty mogą bytować w naszych organizmach nie dając żadnych objawów i nie wpływając znacząco na nasze życie. Najczęściej jednak, prędzej, czy później, stają się na tyle aktywne, że boleśnie odczujemy ich obecność. Większość objawów będzie się wiązać z zaburzeniami pracy układu pokarmowego, problemami skórnymi oraz oznakami ogólnego osłabienia organizmu. Możemy spodziewać się nasilenie alergii i nietolerancji pokarmowych, częstych infekcji, czy bólów stawowo-mięśniowych. O obecności dużej części pasożytów będą świadczyć biegunki, wymioty, zaparcia. Na skórze mogą pojawić się przebarwienia, wypryski, wysypki, czy trudno gojące się, a nawet wrzodziejące rany. Warto pamiętać o tym, że pasożyty mają okresy zwiększonej i zmniejszonej aktywności, a więc jeżeli nasze dolegliwości nasilają się cyklicznie, np. owsiki są szczególnie dokuczliwie wieczorem i w nocy, to warto udać się do lekarza i zrobić odpowiednie badania.

Wrotycz, piołun i kamala – natura przeciwko pasożytom

Nie ma ziół, które byłyby celowo stosowane w przypadku danego pasożyta, ale mogą znacząco wspomóc oczyszczenie naszego organizmu z nich, ponieważ bardzo często są toksyczne dla niechcianych lokatorów. Większość ziół stosowanych w medycynie naturalnej ma działanie przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i przeciwzapalne, a każdemu działaniu pasożytów towarzyszą procesy zapalne w naszym organizmie, choć na początku mogą przebiegać zupełnie bezobjawowo. Dodatkowo wspomniane tu zioła wspomagają konkretnie pracę układu pokarmowego, przyspieszając metabolizm, czy zwiększając produkcję soków trawiennych. Wrotycz to roślina o bardzo silnym aromacie, którą większość z nas kojarzy z naturalnych sposobów walki z komarami, które nie lubią jej gorzkiego zapachu.

Wrotycz poza właściwościami wspomagającymi walkę z wszelkimi infekcjami ma też działanie rozkurczowe i uspokajające, przez co przyczynia się do poprawy przemiany materii i wspomaga oczyszczenie organizmu. Piołun pobudza wydzielanie większej ilości soków trawiennych i żółci oraz przyspiesza metabolizm. Ma silne, udowodnione działanie przeciwgrzybiczne i przeciwpasożytnicze, dzięki czemu jest jednym ze skuteczniejszych ziół do walki z robakami układu pokarmowego. Kamala to żywica pozyskiwana z owoców Rottleria tinctoria Roxb, nie jest więc typowym ziołem, ni niemniej jednak znalazła swoje miejsce w medycynie naturalnej. Działa silniej przeczyszczająco i jest wyjątkowo skuteczna w walce z tasiemcami, zarówno uzbrojonymi, jak i nieuzbrojonymi.